Vana elektroonika vastuvõtt toimub üle Eesti, sealhulgas ka Pärnus. Paratamatult iga seade kulub ajas, seega on äärmiselt oluline, et inimesed teaksid, mida vana elektroonikaga ette võtta. Elektroonika käitlemine oleneb seadme seisukorrast ja liigist, seega toimub vana elektroonika vastuvõtt Pärnus erinevates punktides.
Siit artiklist saad teada:
Millises seisus seadmeid viiakse vana elektroonika vastuvõttu?
Vana elektroonika vastuvõtt Pärnus
Leia lähim vana elektroonika vastuvõtt Pärnus
Lugemiseks kulub sul vaid 4 minutit.
Millises seisus seadmeid viiakse vana elektroonika vastuvõttu?
Enne vana elektroonika vastuvõtupunkti suundumist on oluline teada, milliseid seadmeid seal vastu võetakse. Soovitused vana elektroonika ringlusesse viimiseks olenevad seadmete seisukorrast. Näiteks töökorras vana elektroonika, millest soovitakse loobuda uuema seadme ostu, vananenud tehnoloogia või mõne muu põhjuse tõttu, on mõistlik esmalt kas taaskasutuskeskusesse viia, müüki panna või tasuta ära anda. Nii jõuab töökorras seade kiiresti ringlusesse ning seadme eluiga kasutatakse praktiliselt ära.
Seevastu vana elektroonika, mis pole töökorras, on õige viia jäätmejaama või elektroonikakauplusesse. Nimelt võtavad jäätmejaamad vastu tasuta elektroonikaseadmeid, mis on ühes tükis ning omavad kõiki töötamiseks vajalikke osasid – isegi kui seade ei tööta.
Samuti võtavad väiksema vana elektroonika vastu ka suuremad elektroonikakauplused, mille müügiala on üle 400 m2. Antud kohustus kaasneb tootjavastutuse põhimõttega, mis võeti vastu Eestis juba 2005. aastal ning kohustab elektriseadmete tootjaid, edasimüüjaid ja sisseostjaid vastutama müüdud seadmete jäätmete kokkukogumise ning taaskasutamise eest. Ka sel juhul peavad seadmed olema ühes tükis ja omama kõike tööks vajalikku, näiteks trafot, emaplaati või kineskoopi.
Kui seade on mitmes tükis, lammutatud või ei sisalda tööks vajalikke osasid, tuleb enne jäätmejaama suundumist kogumiskohaga ühendust võtta. Kuna reeglina purunenud seadmeid vastu ei võeta, tuleb kogumispunkti eelnevalt teavitada ning kokkulepe leida. Kui kogumispunktiga pole võimalik ühendust saada, võib pöörduda ka tootjavastutusorganisatsiooni poole.
Vana elektroonika vastuvõtt Pärnus
Vana elektroonika vastuvõtt Pärnus toimub peamiselt kahes kogumispunktis, kuigi Pärnu läheduses on kogumispunkte mitmeid. Linnale lähimad kogumispunktid asuvad aadressil Pärnu mnt 23, mis võtab vastu nii vanaelektroonikat kui kõlbmatut väikeelektroonikat, ent enne kohale sõitmist tuleb vana elektroonika vastuvõtt kooskõlastada. Lisaks toimub nii väike- kui vana elektroonika vastuvõtt Pärnus ka Paikre sorteerimisjaamas, mis asub aadressil Raba 23. Vana elektroonika vastuvõtt Pärnus toimub ka kohalikes elektroonikakauplustes, kuhu on võimalik viia väiksemad elektroonilised seadmed kohustuseta uut seadet osta. Vastuvõtupunktis võetakse vastu enamus kodumasinaid, sealhulgas näiteks elektrilisi kodumasinaid nagu föön ja televiisor, patareidega mänguasju ning seadmeid, suuremaid elektriseadmeid nagu külmkapp või pesumasin ning arvutid, monitorid, telefonid jms. Kui väiksemaid seadmeid saab viia lähimasse elektroonikakauplusesse, siis suuremate seadmete puhul tuleb tihti pöörduda just jäätmejaama.
Leia lähim vana elektroonika vastuvõtt Pärnus
Endale lähima vana elektroonika vastuvõtupunkti Pärnus leiad kaardirakenduselt, kus saab jäätme liigist tulenevalt leida sobilikud vastuvõtukohad üle Eesti. Kuigi kaardirakendusel pole välja toodud elektroonikakauplusi, toimub ka seal vana elektroonika vastuvõtt Pärnus.
- Vanad nutiseadmed kuhjuvad kodudes
- Kuninglik Rahapada muudab e-jäätmed kullaks: Innovaatiline taaskasutusprojekt Exciriga
- Uus keskkonnasõbralik tehnoloogia liitiumi taaskasutamiseks
- Mobiiltelefonidest: ringlusse jõuab tagasi vaid iga kahekümnes telefon
- Kogume kokku kasutatud e-sigaretid
- Parandamise kohustus nüüd seadusena: Euroopa Parlament kohustab tootjaid parandama katkiseid tooteid