Uudised
Kasutatud patareide kogumisvõrk laieneb, juba üle 100 uue konteineri. 2008-08-07

MTÜ Eesti Elektroonikaromu pressiteade
7. augustil 2008

Kasutatud patareide kogumisvõrk laieneb

Vabariigi valitsus kiitis täna heaks määruse, mille kohaselt on tootja ja turustaja kohustatud tarbijalt tasuta tagasi võtma patarei- ja akujäätmed, sõltumata sellest, kas tarbija kavatseb osta uue patarei või aku või mitte.

MTÜ Eesti Elektroonikaromu on juuni algusest paigaldanud koostöös elektroonikakaupu müüvate ettevõtetega üle Eesti uudseid kogumiskonteinerid, kuhu saab panna vanu patareisid ja mobiiliakusid. Eesti Elektroonikaromu teatel on taaskasutatud materjalist konteinereid Eestis kokku üle 100.

„MTÜ Eesti Elektroonikaromuga on ühinenud kümmekond turustajat kes toovad Eestisse kaasaskantavaid akusid ja patareisid. Tänaseks on paigaldatud üle saja taaskasutatud materjalidest valmistatud patareikonteineri, neist 20 konteinerit koostöös Narva linnaga. Kogumiskohad on kõigis Elioni ja Elisa esindustes, OG Elektra poodides ja Tallinna Kaubamajas. Kuigi hõredalt, on kõik maakonnad ja ka paljud väiksemad kohad kogumisvahenditega nüüd kaetud,“ ütles Eesti Elektroonikaromu juhatuse esimees Aivo Kangus.

Kangus ütles, et MTÜ kogub hetkel veel kaupmeestelt avaldusi konteinerite paigaldamiseks, plaanides septembri alguses paigaldada üle 100 uue kogumiskoha kõikjal Eestis. „Valitsuse määrus hajutab ka kaupluste kõhklused, kas konteinerit on vaja. Küll ei pruugi kõik müügikohad saada nõutud tähtajaks ehk 26. septembriks 2008 konteinereid, sest konteineri valmistamiseks sobiv pakendikogus on ajas limiteeritud,“ lisas Kangus.

Kergesti tühjendatavate ning taaskasutatud materjalist valmistatud patareikonteinerite maht on 17 liitrit. Konteineritesse ei tohi panna autoakusid.

Patareid ja akud sisaldavad raskemetalle nagu kaadmium, nikkel, plii mis kõik koormavad loodusesse sattudes keskkonda.

MTÜ Eesti Elektroonikaromu on elektri- ja elektroonikaseadmete tootjate ühendus. Organisatsiooni põhitegevuseks on kasutatud elektroonikaseadmete kogumise ja taaskasutamise korraldamine. Kogutud elektroonikaromud suunatakse edasisse käitlusse ning taaskasutusse.


MTÜ Eesti Elektroonikaromu kogumispunktidesse saab üle Eesti tasuta ära anda vanu või ebavajalikke elektroonika- ja elektriseadmeid, nagu näiteks külmikud, pesumasinad, kellad, arvutid, mobiiltelefonid, televiisorid, elektrilised mänguasjad jne. Kogumispunktide asukohad leiab veebilehelt www.elektroonikaromu.ee . Uued patareide ja akude kogumiskohad saavad peatselt olema samal kodulehel.

Lisainfo:
Aivo Kangus
MTÜ Eesti Elektroonikaromu
juhatuse esimees
Tel: 50 79 315
info(at)elektroonikaromu.ee
www.elektroonikaromu.ee


Prinditud aadressilt http://www.elektroonikaromu.ee/web/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=30

MT EESTI ELEKTROONIKAROMU. Kik igused kaitstud.